Tiyatroya gitmeyen toplumlar
Sık sık oyuna gelirler...
Ali Erdoğan


Ana Sayfa  |   Kabare Dev Aynası  |  Ali Erdoğan  |  Oyunlar  |  Oyun Programı  |  İletişim  |  Ziyaretçi Defteri
 
Şakayla Söyler Haldun Taner


Çarpık uygulamalardan doğan komik sahnelere bol bol gülmek, değişmeyen zihniyetimize Vicdani'nin düştüğü acıklı durumdan ibret almak istiyorsanız; bu oyunu kaçırmayın.

Tiyatroya gidip eğlenmek, gülmek, çok gülmek, aynı zamanda da acı gerçekler üzerinde düşünmek istiyor musunuz? O zaman 'Şakayla Söyler Haldun Taner' oyunu kaçırmayın!

 Epik tiyatronun Türkiye'deki ilk temsilcisi olan ve eserlerinde daha çok iki yüzlü çevreyi irdeleyen Haldun Taner, en üretken tiyatro ve hikaye yazarlarımızdan. Geleneksel Türk sanatlarıyla dünya sanatını birleştiren Taner, aynı zamanda ülkemizdeki ilk kabare tiyatrosu Devekuşu Kabare'nin kurucularından. 

Bu değerli yazarımızı unutmayan Ali Erdoğan'ın Kabare Dev Aynası Tiyatrosu oyuncuları İsmail Can Törtop, Ümmühan Kildiş, Sibel Erkan, Cihan Bektaş, Merdan Kardan ve Çağla Şadoğlu, başarılı bir çalışmaya daha imzalarını attılar.

AĞLAMAK VE GÜLMEK

Bu yıl 10. Yılını kutlayan Ali Erdoğan Kabare Dev Aynası Tiyatrosu, usta yazar Haldun Taner'in birbirinden anlamlı, komik oyunlarından ve hikayelerinden zevkle izleyeceğiniz bir seçki yaptı ve adını da "Şakayla Söyler Haldun Taner" koydu. Değişik sahnelerde izleyicileriyle buluşmaya devam eden Ali Erdoğan ve ekibi, tiyatro severlerden büyük alkış alıyor. Akıcı bir dille seyirciyi sıkmadan süren oyun boyunca gülme ve alkış sesleri birbirini takip ediyor.

Ağlanacak halimize bol bol gülmek ve Haldun Taner'i 25. Ölüm Yıldönümü'nde anmak isteyen tiyatro aşığı sanatseverleri "Şakayla Söyler Haldun Taner"e bekliyor Ali Erdoğan Kabare Dev Aynası Tiyatrosu'nun usta oyuncuları...

Toplumun nabzı bu oyunla sahnede atıyor

Ali Erdoğan'ın yönetmenliğini üstlendiği "Şakayla Söyler Haldun Taner, gülmece sanatının doruğu sayılan 'Vatan Kurtaran Şaban ve Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım' oyunlarının en vurucu ve en eğlendirici skeçlerinden bir seçki. Oyun, az gidişimizi, uz gidişimizi, geri dönüp baktığımızda yerimizde sayışımızın yani değişmeyen zihniyetimizin acıklı güldürüsü...

 Haldun Taner, bu oyunda balonları güleç bir yüzle patlatıyor ve seyirci oyun boyunca kendisiyle eğlenerek hesaplaşıyor. İsfendiyar oğlu Şaban bir gün Tapu Kadastro’da memurken bir anda kendisini Kültür Müsteşarlığı koltuğunda bulursa neler yapar? Kılık değiştirerek tüm sanat dallarını teftiş etmeye karar veren Şaban; çıplak heykellerin ve tabloların önüne nasıl geçecek, konservatuar repertuarını nasıl değiştirecek, kitaplara ve CD’lere nasıl müdahale edecek, bir filmin senaryosunu kendi zihniyetine göre nasıl değiştirecek,  Godot’u Beklerken oyununu engin (!) tiyatro bilgisiyle nasıl eleştirecek?

Oyun tarihleri:

02 Mart Cuma 20:30 Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi

04 Mart Pazar 19:00 Kadıköy Halis Kurtça  Kültür Merkezi

09 Mart Cuma 20:30 Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi

16 Mart Cuma 20:30 Kadıköy  Halk Eğitim Merkezi

17 Mart Cumartesi 20:30 Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi

23 Mart Cuma 20:30 Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi

29 Mart Perşembe 20:30 Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi

30 Mart Cuma 20:30 Kozyatağı Kültür Merkezi


Yayın Tarihi: 2/27/2012
 
BİLET ALIN !

Devam Eden Oyunlar
 

VATAN KURTARAN ŞABAN

YA TUTARSA?

ALİ ERDOĞAN'ın kitapları İMGE KİTABEVİ'inde..

BİZE BİR HALLER OLDU

Şakayla Söyler Haldun Taner

Kabare Dev Aynası Oyun Programı için
Tıklayın!

KATEGORİLER  
   Haberler
   Kabare Hakkında
   Herşey Dahil
   Televizyonda
   Reklam Filmi
   Videolar
   Çalışmalar
   Ziyaretçi Defteri

 
Mail List'e Katılın


 

Şakayla Söyler Haldun Taner Tanıtım Videosu

Şakayla Söyler Haldun Taner Vicdani Tiradı

Şakayla Söyler Haldun Taner Sarhoş Skeci

 
Webmaster: Can Törtop