Tiyatroya gitmeyen toplumlar
Sık sık oyuna gelirler...
Ali Erdoğan


Ana Sayfa  |   Kabare Dev Aynası  |  Ali Erdoğan  |  Oyunlar  |  Oyun Programı  |  İletişim  |  Ziyaretçi Defteri
 
Kocayı yatakta basan eşe izleyiciden yanıt istedi


Serdar BENLİ

Kocayı yatakta basan eşe izleyiciden yanıt istedi Kabare Dev Aynası, "İnsanoğlu İnsan" adlı oyunun tanıtımı için ilginç bir projeye imza attı.

 

Oyunda kadın, kocasını sevgilisiyle yatakta basıyor ve "Ne yapıyorsunuz orada?" diye soruyor. Erdoğan işte bu soruya ne cevap verilebileceğini bulmak için www.tiyatrodunyasi.com'da anket başlattı. Soruya birbirinden ilginç yanıtlar geldi.
Tiyatro sanatçısı Ali Erdoğan’ın yazıp yönettiği, Kadıköy Barış Manço  Kültür Merkezi’nde sergilenen “İnsanoğlu İnsan”, 2001 yılından bu yana her yıl yeni bir kabare ile seyircisini selamlayan Kabare Dev Aynası topluluğunun son oyunu. Erdoğan, insanoğlunun doğumundan ölümüne kadar kurduğu birebir ve toplumsal ilişkileri hicveden bu oyun için dikkat çekici bir uygulamaya imza attı.
 

Siz olsanız ne derdiniz
Oyundaki skeçlerden birinde Ali Erdoğan’ın oynadığı çapkın adam, yatakta sevgilisiyle (Esra Güner) birlikteyken karısı (Harika Özovalı Baykal) tarafından basılıyor ve aldatılan eş, “Ne yapıyorsunuz orada” 
diye soruyor. Erdoğan, bu sorunun cevabını www.tiyatrodunyasi.com  internet sitesi üzerinden tiyatroseverlerden istedi. Site ziyaretçilerine “Siz olsanız bu soruya nasıl cevap verirdiniz” diye soran tiyatrocu, kısa süre içerisinde birbirinden çarpıcı yanıtlar aldı.
Salon kahkahadan inledi
Ali Erdoğan, en beğendiği 10 yanıtın sahibini oyuna davet etti ve bu mazeretleri sahnede tek tek okudu. Bu sırada salon kahkahadan inledi.  İşte Ali Erdoğan’ın tiyatroseverler üzerinden aldatılan eşe yaptığı açıklamalardan bazıları: “Hayatım malum, doğalgaz zamlarından etkilenmemek için yatağa ısıtıcı aldım”, “Aaa karıcığım, sen oradaysan 
yanımdaki kim”, “Bu bir şakaysa hiç komik değil”, “Alacağım yatak gözüme küçük gözüktü, arkadaşla test ediyorduk”, “Kız üşümüş onu  ısıtıyordum”, “Okulda veli toplantısı vardı ya, trafik yüzünden yetişemedim. Biz de toplantıyı hoca hanımla eve aldık.”

12.12.2008
Serdar Benli - HürriyetYayın Tarihi: 1/27/2011
 
BİLET ALIN !

Devam Eden Oyunlar
 

VATAN KURTARAN ŞABAN

YA TUTARSA?

ALİ ERDOĞAN'ın kitapları İMGE KİTABEVİ'inde..

BİZE BİR HALLER OLDU

Şakayla Söyler Haldun Taner

Kabare Dev Aynası Oyun Programı için
Tıklayın!

KATEGORİLER  
   Haberler
   Kabare Hakkında
   Herşey Dahil
   Televizyonda
   Reklam Filmi
   Videolar
   Çalışmalar
   Ziyaretçi Defteri

 
Mail List'e Katılın


 

Şakayla Söyler Haldun Taner Tanıtım Videosu

Şakayla Söyler Haldun Taner Vicdani Tiradı

Şakayla Söyler Haldun Taner Sarhoş Skeci

 
Webmaster: Can Törtop